Podgląd treści WWW (JSR 286)
Podgląd treści WWW (JSR 286)

Wizja

Warunkiem sine qua non rozwoju europejskich gospodarek konkurencyjnych są: transformacja w kierunku nowych modeli biznesowych, zapewnienie dostępu do technologii teleinformatycznych, kreowanie wartości przez innowacje oraz cyfrowo kompetentne kadry przedsiębiorstw. Deficyt e-umiejętności wybija się na plan pierwszy: Europejskie ambicje stania się światowym liderem wiedzy i innowacji zostały poważnie ograniczone przez brak odpowiednich umiejętności, między innymi e-umiejętności.  

Biznes przyszłości realizowany będzie w Internecie. Postępująca informatyzacja procesów produkcyjnych i usług, wymaga zarówno wysokich profesjonalnych kompetencji technologów i menedżerów, jak i upowszechnienia umiejętności cyfrowych pośród klientów. W wyniku refleksji nad priorytetami nowej strategii na lata 2014 - 2020, zaspokojenie zapotrzebowania na specjalistów posiadających kompetencje cyfrowe stało się jednym z wyzwań wspólnej polityki państw Unii Europejskiej.

Wizją Klastra jest stworzenie nowoczesnego, konkurencyjnego, aktywnie rozwijającego się środowiska edukacyjnego technik cyfrowych, łączącego nowoczesną infrastrukturę, szeroką i dostosowaną do potrzeb klientów ofertę programową, wysoki poziom merytoryczny, efektywną metodykę z atrakcyjnymi usługami komplementarnymi (w tym hotelarskimi, gastronomicznymi i rekreacyjnymi) i wykorzystującego dla przyciągnięcia klientów przygraniczne położenie i turystyczne walory regionu.

Podstawowymi celami Północno-Wschodniego Klastra Edukacji Cyfrowej są:

  • rozwój i doskonalenie współpracy w zakresie edukacji cyfrowej oraz usług komplementarnych pomiędzy instytucjami z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego
  • podniesienie jakości, kompleksowości, innowacyjności oraz wydajności usług świadczonych przez KEC i jego członków
  • wygenerowanie popytu i zwiększenie skuteczności sprzedaży usług PWKEC.  
Podgląd treści WWW (JSR 286)
  • wtorek, 7 lipca 2015 Autoryzowany kurs AutoCAD w atrakcyjnej cenie! - Zapraszamy do skorzystania z naszej promocji AutoCada.
  • wtorek, 23 czerwca 2015 Newsletter 42/2015 - 18 czerwca w Parku Naukowo - Technologicznym Polska - Wschód w Suwałkach odbyła się konferencja zatytułowana „Cyfryzacja - trampoliną rozwoju”. Tematyką, która zdominowała to organizowane przez Północno-Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej spotkanie były nowoczesne rozwiązania informatyczne wdrażane zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i jednostki samorządu terytorialnego.
  • wtorek, 23 czerwca 2015 Informatyczne wsparcie prac badawczo-rozwojowych - Nowoczesne rozwiązania oparte na oprogramowaniu jednego z najstarszych koncernów informatycznych, IBM – to tematyka, która zdecydowanie dominowała podczas organizowanego przez Północno-Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej seminarium pt.„Informatyczne wsparcie prac badawczo-rozwojowych”. Spotkanie odbyło się 24 czerwca w siedzibie firmy T-Matic Grupa Computer Plus w Białymstoku.
Najbliższe szkolenia page