Podgląd treści WWW (JSR 286)

Noc Świętojańska

Święto Rosy


To obrzędowe święto obchodzone corocznie nad jeziorem Sejwy. Części składowe obrzędu to: rytualne wejście przez bramę; plecenie wianków, zbieranie ziół; wróżenie z wianków i ziół - pieśni, zabawy; pokłon drzewom i zbożu; pożegnanie Słońca; zapalenie ognia obrzędowego; zapalenie ogniska; puszczanie wianków na wodzie; pieśni, tańce przy ognisku; szukanie kwiatu paproci; spotkanie wschodzącego Słońca. W czasie imprezy grają i śpiewają miejscowe zespoły folklorystyczne oraz gościnnie - zespół folklorystyczny z Litwy.Źródło: www.cit.ugpunsk.pl

Podgląd treści WWW (JSR 286)
  • wtorek, 7 lipca 2015 Autoryzowany kurs AutoCAD w atrakcyjnej cenie! - Zapraszamy do skorzystania z naszej promocji AutoCada.
  • wtorek, 23 czerwca 2015 Newsletter 42/2015 - 18 czerwca w Parku Naukowo - Technologicznym Polska - Wschód w Suwałkach odbyła się konferencja zatytułowana „Cyfryzacja - trampoliną rozwoju”. Tematyką, która zdominowała to organizowane przez Północno-Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej spotkanie były nowoczesne rozwiązania informatyczne wdrażane zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i jednostki samorządu terytorialnego.
  • wtorek, 23 czerwca 2015 Informatyczne wsparcie prac badawczo-rozwojowych - Nowoczesne rozwiązania oparte na oprogramowaniu jednego z najstarszych koncernów informatycznych, IBM – to tematyka, która zdecydowanie dominowała podczas organizowanego przez Północno-Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej seminarium pt.„Informatyczne wsparcie prac badawczo-rozwojowych”. Spotkanie odbyło się 24 czerwca w siedzibie firmy T-Matic Grupa Computer Plus w Białymstoku.
Najbliższe szkolenia page